Internet Reklamcılığı

GOOGLE REKLAMCILIK AĞI

Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarınızı Google arama motorunda ve Google reklamcılık ağında görüntüleyebiliriz. Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında bütçenizden reklam bedeli düşer. Bu reklamlar metin olabileceği gibi çeşitli boyutlarda, sabit ya da hareketli bannerlar, videolar ya da uygulamalar da olabilir.

Reklam oluşturup işletmenizle alakalı anahtar kelime veya öbekler seçeriz. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google'da arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Böylece, Sizinle zaten ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapma imkanınız olur.

Biz işte tam bu noktada Sizin sektörünüzle alakalı, doğru kelimelerle reklam vermenizi sağlıyoruz. Geniş kapsamlı veya sektörünüzle alakalı olmayan tetikleyici kelimeleri reklamlarımızdan uzak tutarak bütçenizi koruma altına alıyoruz. Anahtar kelime istatistiklerini peryodik olarak takip ederek rekabet gücünüzü artırıyoruz. Bütün bunların ardından, Google Adwords kalite puanlamasını arttırmak için kapsamlı olarak site kalite analizinizi yaparak, olabilecek en iyi puanlamaya sahip olana kadar sitenizin kalitesini geliştiriyoruz. Böylece yüksek kalite puanlarına erişen siteniz için daha az maliyetle daha etkin reklam vermenizi sağlıyoruz.

GÖRÜNTÜLÜ REKLAM AĞI SİZİN İÇİN UYGUN MU?

Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (örneğin, video veya resimli reklamlar) çevrimiçi reklam kampanyanızın performansını gerçekten en üst düzeye çıkarabilir ve müşteriler üzerinde etki yaratabilir.

Aşağıda, Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam yayınlayarak ulaşabileceğiniz, herkes için geçerli bazı hedefler belirtilmiştir:

· Daha fazla ürün ve hizmet satışı
· Müşteri bağlılığı oluşturma
· Müşterilerin ilgisini çekme
· Marka bilinirliğini artırma

Sabit ya da hareketli banner ya da çeşitli görsellerle hazırlayabileceğimiz reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla siteden konularına ve demografik yapılarına göre seçim yaparak görüntülü reklamlarımızın yayınlanacağı web sitelerini belirleyebiliriz.

Raporlar: Reklamlarımızın tam olarak hangi web sayfalarında yayınlandığını, en fazla tıklama alan reklamları ve en düşük maliyetle en yüksek başarıyı sağlayan siteleri öğrenebilir ve reklamınızın performansını ağa göre segmentlere ayırabilir ve bu performansı tek tek Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerinde izleyebiliriz. Böylece, reklamımızın en yüksek performansı ne zaman ve nerede gösterdiğini öğrenebiliriz. Ardından, hedeflememizi ve teklif stratejimizi, yaptığımız harcamalar karşılığında en yüksek getiriyi elde edecek şekilde ayarlayabiliriz.

YENİDEN PAZARLAMA

Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde belirli kullanıcı gruplarına gösterebiliriz. Bu kullanıcılardan reklamlarımızla ilgilenenler tıklar ve detay almak isterler. İlgilenen bu kullanıcılar ve sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşmak için yeniden pazarlama kampanyası oluşturabilir veya belirli kategorilere ilgi duyan müşterilere ulaşmak üzere ilgi alanı kategorileri ekleyebiliriz. Sonra da onlara, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki başka sitelere göz attıkları sırada alaka düzeyi yüksek mesajlar gösterebiliriz. Bunu yaparken bazı programcılık tekniklerinden faydalanırız ve reklamlarımızın daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlarız.

FACEBOOK REKLAMLARI

Facebook en çok tercih edilen sosyal ağ olmasının yanı sıra, internet reklamcılığında da önemli mecralardan biridir. Geliştirdiği yeni uygulamalar ile, artık kullanıcıların sosyal medyadaki paylaşımlarına, tercihlerine ve arkadaş gruplarına göre reklamlar yönlendirmekte ve reklam içerikleriyle hedef kitlenin çok daha net olarak belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır.

Böylece potansiyel müşterileri yalnızca demografik olarak değil, tüketim biçimlerine göre de değerlendirmemize imkân sağlayan facebook reklamları, hedef odaklı, analitik ve kesin geri dönüşümlü bir alternatif ortaya koyuyor.

Zira bir şirket hakkında bilgi edinmek için broşür istemek artık nostalji oldu. Bugün web siteleri, bloglar, msn ve facebook gibi dijital ortamlar iletişimin vazgeçilmezleri haline geldiler. Özellikle de sosyal medya adı verilen facebook gibi dijital paylaşım platformları, bilgi çağı insanının en çok kullandığı iletişim araçları arasına girmiş durumda. Geleceğe yatırım yapan akıllı şirketler, değişen tüketim anlayışının yarattığı dijital iletişimi ve sosyal medyayı, iletişim stratejilerinin odağına çoktan aldılar bile.

PROMEGAWEB olarak Sizin için facebook reklamları hazırlayabiliriz. Banner tasarımları ve/veya haber kaynağı reklamları ile belirlediğiniz bütçe kadar reklam verip bunları ölçülebilir analizlerle raporlandırabiliriz. Bu reklamlardan bağımsız "Beğen" çalışması yapabiliriz ve sayfanızın beğeni sayısını yükselterek bir sonraki reklamlarınızın sizi beğenen kitlelere ücretsiz yapılabilmesine olanak sağlayabiliriz. Bütün bunlara bağlı olarak web sitenizin trafiğinde gözle görülür artış yaşamaya hazır olun.

Arama Motorları Optimizasyonu SEO

Arama motoru optimizasyonu SEO ( Search Engine Optimization) çalışmaları, Google arama motorlarında, web sayfanızı arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebilmek için yaptığımız çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu ile, Google, vb. arama motorlarında, web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebiliriz. Her ziyaretçinin potansiyel bir müşteri olduğu e-ticaret alanında ve ürün / hizmet reklamı yaptığınız web sitelerinizde SEO çalışmalarının doğru yapılması ve anahtar kelimelerin en uygun biçimde belirlenmesi esastır. Ancak bu şekilde tüketiciye ve doğru hedef kitleye ulaşılabilir. Arama motorlarında üst sıralarda yer almak, tüketici zihninde “tercih edilen iyi firma” imajını uyandırır, prestijiniz artar. Daha fazla ziyaretçi ile marka ve firma bilinirliğiniz artar. Daha fazla ürün ve hizmet satışı yapabilir, rekabet gücünüzü maksimuma çıkarırsınız.İnternet Reklamcılığı Nasıl Yapılır?

 • Google reklamcılığı nedir?
  Bütçeniz ne olursa olsun, reklamlarınızı Google arama motorunda ve Google reklamcılık ağında görüntüleyebiliriz. Yalnızca kullanıcılar reklamınızı tıkladığında bütçenizden reklam bedeli düşer. Bu reklamlar metin olabileceği gibi çeşitli boyutlarda, sabit ya da hareketli bannerlar, videolar ya da uygulamalar da olabilir.
 • Google reklamcılığı nasıl yapılır?
  Reklam oluşturup işletmenizle alakalı anahtar kelime veya öbekler seçeriz. Kullanıcılar anahtar kelimelerinizden birini kullanarak Google'da arama yaptığında, reklamınız arama sonuçlarının yanında görünebilir. Böylece, Sizinle zaten ilgilenen bir hedef kitleye reklam yapma imkanınız olur. Biz işte tam bu noktada Sizin sektörünüzle alakalı, doğru kelimelerle reklam vermenizi sağlıyoruz. Geniş kapsamlı veya sektörünüzle alakalı olmayan tetikleyici kelimeleri reklamlarımızdan uzak tutarak bütçenizi koruma altına alıyoruz. Anahtar kelime istatistiklerini peryodik olarak takip ederek rekabet gücünüzü artırıyoruz. Bütün bunların ardından, Google Adwords kalite puanlamasını arttırmak için kapsamlı olarak site kalite analizinizi yaparak, olabilecek en iyi puanlamaya sahip olana kadar sitenizin kalitesini geliştiriyoruz. Böylece yüksek kalite puanlarına erişen siteniz için daha az maliyetle daha etkin reklam vermenizi sağlıyoruz.
 • Görüntülü reklam ağı işletmem için uygun mu?
  Müşteri çekmek ve işletmenizle ilgili çarpıcı bir mesaj vermek istiyorsanız, Görüntülü Reklam Ağı'nda reklam yayınlamak size uygun olabilir. Görüntülü reklamlar (örneğin, video veya resimli reklamlar) çevrimiçi reklam kampanyanızın performansını gerçekten en üst düzeye çıkarabilir ve müşteriler üzerinde etki yaratabilir.
 • Google reklamlarımın yayınlanacağı web sitelerini seçebilecek miyiz?
  Sabit ya da hareketli banner ya da çeşitli görsellerle hazırlayabileceğimiz reklamlarınızın görünebileceği bir milyondan fazla siteden konularına ve demografik yapılarına göre seçim yaparak görüntülü reklamlarımızın yayınlanacağı web sitelerini belirleyebiliriz.
 • Google reklamlarımın performansını görebileceğim rapor mevcut mu?
  Reklamlarımızın tam olarak hangi web sayfalarında yayınlandığını, en fazla tıklama alan reklamları ve en düşük maliyetle en yüksek başarıyı sağlayan siteleri öğrenebilir ve reklamınızın performansını ağa göre segmentlere ayırabilir ve bu performansı tek tek Görüntülü Reklam Ağı yerleşimlerinde izleyebiliriz. Böylece, reklamımızın en yüksek performansı ne zaman ve nerede gösterdiğini öğrenebiliriz. Ardından, hedeflememizi ve teklif stratejimizi, yaptığımız harcamalar karşılığında en yüksek getiriyi elde edecek şekilde ayarlayabiliriz.
 • Google reklamlarımıza tıklayıp ilgilendiğini belli eden ziyaretçilerin karşısına, başka web sitelerinde “yoğun bir şekilde” çıkmaya devam edebilir miyiz?
  Reklamlarınızı Görüntülü Reklam Ağı web sitelerinde belirli kullanıcı gruplarına gösterebiliriz. Bu kullanıcılardan reklamlarımızla ilgilenenler tıklar ve detay almak isterler. İlgilenen bu kullanıcılar ve sitenizi önceden ziyaret etmiş olan kullanıcılara ulaşmak için yeniden pazarlama kampanyası oluşturabilir veya belirli kategorilere ilgi duyan müşterilere ulaşmak üzere ilgi alanı kategorileri ekleyebiliriz. Sonra da onlara, Google Görüntülü Reklam Ağı'ndaki başka sitelere göz attıkları sırada alaka düzeyi yüksek mesajlar gösterebiliriz ya da reklamlarınızı başka sitelerde de karşısına çıkarmaya devam edebiliriz.. Bunu yaparken bazı programcılık tekniklerinden faydalanırız ve reklamlarımızın daha etkili sonuçlara ulaşmasını sağlarız.
 • Facebook reklam çalışması yapıyor musunuz?
  PROMEGAWEB olarak Sizin için facebook reklamları hazırlayabiliriz. Banner tasarımları ve/veya haber kaynağı reklamları ile belirlediğiniz bütçe kadar reklam verip bunları ölçülebilir analizlerle raporlandırabiliriz. Bu reklamlardan bağımsız "Beğen" çalışması yapabiliriz ve sayfanızın beğeni sayısını yükselterek bir sonraki reklamlarınızın sizi beğenen kitlelere ücretsiz yapılabilmesine olanak sağlayabiliriz. Bütün bunlara bağlı olarak web sitenizin trafiğinde gözle görülür artış yaşamaya hazır olun.
 • Yeniden Pazarlama Nedir?
  Yeniden pazarlama(Remarketing), reklamlarınızı web sitenizi daha önce ziyaret etmiş kullanıcılara göstermenize ve mesajınızı bu kullanıcıların özel ilgi alanına göre düzenlemenize olanak tanır. Reklamlarınızı tıklayarak web sitenizi ziyaret etmiş kişiler internette gezinirken sıklıkla sizin reklamlarınızı görmeye başlar ve marka bilinirliğiniz önemli ölçüde artar. Sitenizi ziyaret etmiş ve herhangi bir geri dönüş sağlamamış müşterilerinize bu şekilde onlar internette gezinirken de ulaşabilirsiniz.
  Ne gibi bir yarar sağlar?
  İnternet üzerinden alışveriş yapan ve spor ayakkabı arayan kullanıcılar, farklı türden ayakkabılara göz atmak için e-ticaret sitenizi ziyaret etmektedir. Ancak, birçok kullanıcı hiçbir şey satın almadan siteden ayrılmaktadır. Remarketing özelliği, bu kullanıcıları otomatik olarak sizin için bir "Site Ziyaretçisi" listesine ekler. Böylece bu potansiyel alıcılar diğer web sitelerine göz atarken, etkili bir harekete geçirici mesaj veya görselle kullanıcıları web sitesine dönüp alışveriş yapmaya teşvik edecek bir teklif sunarak bu kullanıcılara ulaşabilirsiniz.
  Bu özellik nasıl çalışır?
  Küçük bir kod parçası (yeniden pazarlama etiketi) bizim tarafımızdan web sayfanıza yerleştirilir. Bu kod, sisteme ziyaretçilerinizi "yeniden pazarlama listenize" kaydetmesini söyler. Daha sonra, görsel reklamlarınız bu listede bulunan kullanıcıları hedefleyerek onlara gezindikleri google reklam yayınlayan sitelerde gösterime devam eder.
 • Google Haritaları Nedir?
  Google Haritalar ve Google.com'da yeni müşterilere ulaşın...
  Yerel müşteriler, sunduğunuz ürünleri ve hizmetleri zaten arıyor. Neden sizi Google aramasında veya Google Haritalar'da bulmalarını kolaylaştırmıyorsunuz? Google Rehber ile başlayın.
  Tüm Hizmetlere Eş Zamanlı Kayıt
  Google Maps(Google Haritalar), Google Earth, Google Places(Google Rehber), Google Local Business Center(Google Yerel İşletme Merkezi) gibi tüm Google hizmetlerinin tümüne birden eş zamanlı kaydınız gerçekleşir.
  Her boyutta işletmeye uygundur
  İster tek bir dişçi ofisiniz ister onlarca kahve dükkanınız olsun, tüm girişlerinizi tek bir hesaptan yapabilirsiniz.
  Girişiniz kısa zamanda güncellenir.
  Girişinizi istediğiniz zaman ve en kısa sürede düzenlemek için Google Rehber'i kullanabilirsiniz. Google Haritalar sonuçlarınız gelecek yıl değil, birkaç hafta içinde güncellenir.
 • Google Analytics nedir?
  Google Analytics, her boyutta şirket için uygun kurumsal özellikler sunan ücretsiz ve etkili bir web sitesi analiz aracıdır. Google Analytics aynı zamanda, web site ziyaretçilerinizin ziyaretlerinin tamamını izleyerek web sitenizle nasıl bir etkileşimde bulunduklarını da gösterir.
  Google Analytics, ister hobi olarak oluşturulan küçük bir web sitesi ister dev bir online kurum olsun, web varlığı olan herkese güçlü izleme araçları sunar. Pazardaki en güçlü web analitik çözümlerinden biridir.
  Her bir ziyaretçinin sitenize nereden geldiğini öğrenirsiniz. Çevrimiçi reklamlarınızda en fazla dönüşüm sağlayan ülkeleri, şehirleri görebilirsiniz. Google Analytics, yurtiçi pazarınızda veya uluslararası pazarlarda büyüme sağlanabilecek yeni bölgeleri keşfetmenize yardımcı olur.
  Google Analytics size ziyaretçilerin sitenizi nasıl bulduğunu ve sitenizle nasıl etkileşim kurduklarını gösterir. Tek tek reklamlarınızdan, anahtar kelimelerinizden, arama motorlarından ve e-postalardan yönlendirilen ziyaretçilerin davranışlarını ve kârlılığını karşılaştırabilir ve sitenizin içeriğini ve tasarımını nasıl daha iyi hale getirebileceğiniz konusunda değerli bilgiler kazanırsınız.
  Siz sitenize trafik çekmek için yoğun çaba sarf ederken kullanıcılar belirli sayfalarda sitenizi terk ediyorsa bu sayfaları belirleyebilir ve gerekli önlemlerin alınmasını sağlayabilirsiniz.
 • Google Dönüşüm Takibi Nedir?
  Dönüşüm İzleme hizmeti, dönüşümleri ölçmenize ve sonuç olarak reklamlarınızın ve anahtar kelimelerinizin sizin için ne kadar etkili olduğunu belirlemenize yardımcı olacak bir araçtır.
  Sitenize çok kullanıcı geliyor olabilir ama bu ziyaretlerden hangilerinin satın alma, sipariş, üyelik ve iletişim gibi yararlı dönüşümler sağladığını bilmek çok değerli bir bilgidir. Bu sayede hangi kampanyalarınızın, reklam gruplarınızın, anahtar kelimelerinizin, internet sitelerinin size müşteri kazandırdığını görebilir, birim müşteri maliyetinizi kolaylıkla ölçebilir, performans değerlendirmesi yaparken bu kıstasları göz önünde bulundurabilirsiniz.
  Google dönüşüm izleme hizmeti tamamen ücretsizdir. Dönüşüm izlemeyi kullanmaya başlamak için, önce Google Dönüşüm İzleme kodunu sitenize yerleştirilmesi gerekir. Bu kodu temin etmek için talebinizi bize iletebilirsiniz. Uzmanlarımız gerekli düzenlemeyi yapacaklardır.
  Kod gerektiği gibi uygulandığında, Google Dönüşüm İzleme, bir kullanıcı Google’daki reklamlarınızdan birini tıkladığında devreye girer ve kullanıcılarınızdan dönüşüm sayfalarınızdan birine ulaşan durumları raporlar. Reklamlarınızı tıklayan her bir kullanıcının 30 gün boyunca internet sayfanızda yapmış olduğu tüm işlemler takip edilmektedir.
 • Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?
  Arama motoru optimizasyonu(SEO), internet sitenizin arama motorları tarafından hızlı ve doğru bir şekilde indekslenmesi, organik(ücretsiz) arama sonuçlarında internet sitenizin daha yukarılarda yer alması için yapılan işlemdir.
  Arama motorları internet sitelerini estetik olarak derecelendirmez, birçok teknik ölçüte göre değerlendirir. Bu kriterlerden bazıları internet sitenizin tasarımı ile bazıları ise internet sitenizi kullanan ziyaretçilerin yoğunluğu ve davranışı ile ilgilidir.
  Arama Motoru Optimizasyonu neden gereklidir?

  İnternet sitenizin Google, Yahoo, Bing gibi arama motorlarının belirlediği kriterlere göre düzenlenmesi internet sitenizin organik(ücretsiz) arama sonuçlarında yükselmesini sağlar.
  Google Reklamları için kalite puanınızın yükselmesini, bu sayede reklamlarınız için kazandığınız indirimlerinizin artmasını sağlar. Reklamlarınız aynı tekliflerle daha üst sırada yer alabilir, tabii buna bağlı olarak ta reklam bütçeniz azalabilir.

  Arama Motoru Optimizasyonu neyi garanti eder?

  Arama motoru optimizasyonu orta ve uzun vadede sonuç veren bir işlemdir. Internet siteniz için bu hizmeti aldıysanız, optimizasyonu yapılmamış sitelerin önüne geçmeniz kolaylaşır. Bu hizmet arama sonuçlarında hiçbir şekilde sıralamanızı veya pozisyonunuzu garanti etmez. Mevcut konumunuzu yukarılara taşımayı hedefler.
  Arama motoru optimizasyonu internet siteniz için sadece bir kere yapılması gereken bir işlemdir. Bu hizmet için sadece bir kere ücret ödersiniz. Orta ve uzun vadede reklam maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürür, sitenize daha çok ziyaretçi sağlanmasına yardımcı olur.
  Arama Motoru Optimizasyonu yapmadan önce dikkat edilmesi gerekenler.

  Bir SEO ile çalışmaya başlamak önemli bir karardır. Elde edebileceğiniz avantajların yanı sıra sorumsuz bir SEO'nun sitenize verebileceği zararı da araştırmayı unutmayın.

  Kalite kuralları – özel kurallar
  Gizli metin veya bağlantılardan kaçının.
  Gizleme veya gizli yönlendirmeler kullanmayın.
  Google’a otomatik sorgular göndermeyin.
  Alakasız anahtar kelimeler içeren sayfaları yüklemeyin.
  Çok sık yinelenen içeriğe sahip birden çok sayfa, alt alan adı veya alan adı oluşturmayın.
  Kimlik avı veya virüs, truva atı veya daha başka kötü amaçlı yazımlar yükleme gibi kötü davranışları olan sayfalar oluşturmayın.
  Yalnızca arama motorları için oluşturulmuş “giriş” sayfalarından veya çok az orijinal içeriği olan veya hiç orijinal içeriği olmayan bağlı programlar gibi “çerez kesici” yaklaşımlardan kaçının.
  Siteniz bir bağlı programa katılırsa, sitenizin bu programa değer kattığından emin olun. Kullanıcılara öncelikle sitenizi ziyaret etmeleri için bir neden veren benzersiz ve alakalı içerik sağlayın.
  Yukarıda yer alan kurallara uymanız Google'ın sitenizi bulmasına ve dizine eklemesine yardımcı olur. Bu önerilerden hiçbirini uygulamasanız bile bir sitenin Google dizininden tamamen kaldırılmasına veya başka şekilde cezalandırılmasına yol açabilecek hatalı uygulamalardan bazılarını belirten kuralları dikkatle incelemenizi öneririz. Bir site cezalandırıldıysa, artık Google.com.tr'deki sonuçlarda veya Google'ın ortak sitelerinden herhangi birinde gösterilmeyebilir.
 • Facebook reklam çalışması nedir? Siz yapıyor musunuz?
  Facebook Türkiye'de en hızlı büyüyen ve en fazla üyesi olan sosyal ağdır. Facebook reklamlarının en büyük avantajı kullanıcıların yaşlarına, cinsiyetlerine, bulundukları ülke ve şehirlere, eğitim durumlarına, medeni hallerine ve hatta politik görüşlerine göre reklamınızın görülmesini sağlayabilmenizdir. Facebook reklamları hem bir görsel hem de bir tanıtım metni içerdiği için marka bilinirliliğini arttırmada çok etkin olarak kullanılmaktadır. Dilerseniz Facebook Beğen Reklamları ile Facebook sayfanızın beğeni sayısını arttırabilirsiniz. Özellikle ürününüz ve hizmetiniz belirli kitlelere hitap ediyorsa yalnızca bu kitleyi hedefleyerek reklamlardan yüksek geri dönüş alabilirsiniz.Facebook reklamları aynı Google AdWords reklamları gibi ziyaretçi başına ücretlendirilir fakat gösterim sayıları çok daha fazladır. Bu sayede çok geniş bir kitleye reklam yapmış olursunuz.
  Facebook reklamlarınızı etkinleştirmek istiyorsanız bizi arayabilirsiniz.

  PROMEGAWEB olarak Sizin için facebook reklamları hazırlayabiliriz. Banner tasarımları ve/veya haber kaynağı reklamları ile belirlediğiniz bütçe kadar reklam verip bunları ölçülebilir analizlerle raporlandırabiliriz. Bu reklamlardan bağımsız "Beğen" çalışması yapabiliriz ve sayfanızın beğeni sayısını yükselterek bir sonraki reklamlarınızın sizi beğenen kitlelere ücretsiz yapılabilmesine olanak sağlayabiliriz. Bütün bunlara bağlı olarak web sitenizin trafiğinde gözle görülür artış yaşamaya hazır olun.

HIZLI TALEP FORMU Bize taleplerinizi bildirin.

"Bize güç veren ve güvenen müşterilerimize sonsuz teşekkürler."