Sosyal Medya Yöneticiliği

Sosyal medyada gerçekleşecek etkili paylaşımlar çok hızlı yayılır. Bunun için de etkili ve doğru bir sosyal medya planınızın ve yöneticinizin olması gerekir. Siz ya da firmanız adına şunları yapabiliriz:

- HEDEF KİTLEYİ ÖZELLEŞTİREBİLİRİZ (Yaş, Cinsiyet, Medeni Durum, İlgi Alanı...) : Klasik mecralardan farklı olarak, hedef kitleyi segmentlere ayırabiliriz. Örneğin bir mobilya üreticisi için, son 2 yıldır nişanlı olan ve bayilerinin bulunduğu illerde yaşayan kullanıcıları hedefleyebiliriz. Bir inşaat firması için 40 yaşın üzerinde olan, gayrimenkul sitelerini beğenen, hedef ilçelerden internete bağlanan ve internetten harcama yapan bir kitleyi seçerek sadece ilgili kitleye ulaşabiliriz.

2- SAYFA BEĞENİLERİNİ ve TAKİPÇİLERİ ARTTIRARAK UZUN SÜRELİ MARKA İLETİŞİMİ SAĞLAYABİLİRİZ: Facebook sayfanızı beğenen veya twitter sayfanızı takip eden bir kullanıcı, tüm paylaşımlarınızı görmeye devam eder. Üstelik size hiç bir ek maliyeti olmadan. 1 milyon beğeneni olan bir sayfa demek 1 milyon kişiye ücretsiz mail atmak yada 1 milyon izleyicisi olan bir programa reklam vermek demek. Klasik mecralarda ne kadar yüksek maliyetler çıkacağını siz düşünün.

3- GÜNCELİ TAKİP EDERİZ, MARKANIZI HEP GÜNCEL TUTARIZ. MÜŞTERİYLE ETKİLEŞİMİ SAĞLARIZ Özel günler, gündemdeki olaylar sosyal medyada çok hızlı yayılır. Dünyadan soyutlanmış bir marka olmaktansa tüketicisiyle iç içe ,samimi bir marka olmak için sosyal medya araçlararını kullanıyoruz. Sosyal medyada aktif olmak demek müşteri ilişkileri yönetimi demektir . Telefonu kaldırıp önerilerini size bildirmekten çekinen bir çok tüketici sosyal medya sayfalarından sizinle iletişime geçer. Onlara kısa sürede yanıtlar veririz.

4- HEM YENİ MÜŞTERİLER HEM DE YENİDEN PAZARLAMA Çeşitli araçları kullanarak yeni müşteriler kazanmanızı sağlarız. Hem de dönüşümleri ölçerek. Mevcut müşterilerle iletişimi koruyarak ürün ve hizmetlerinizi hali hazırda deneyimlemiş kitleye daha sık satış yapabilirsiniz. Ürün ve hizmetlerinizi yeniden pazarlamış olursunuz.

Promega olarak dijital medya ekibimiz ve sosyal medya uzmanlarımızla sosyal medya stratejileri geliştirip uyguluyoruz. İşte özetle süreçler

Atacağımız Adımlar

 • MARKA HEDEFLERİNİN ve MESAJLARININ BELİRLENMESİ
  Markanızı diğerlerinden ayıran özelliklerin belirlenmesi. Orta ve uzun vadeli pazarlama stratejilerinin belirlenmesi.
 • MECRA SEÇİMİ
  Bu süreçte hangi sosyal medya mecralarının (Facebook, Twitter, Google+, Foursquare, Linkedin, Instagram...) kullanılacağını belirleriz.
 • AYLIK PLANLAMA
  Özel günleri ve şirket planlarınızı göz önüne alarak aylık planlama yaparız. Örneğin Mayıs ayında yapılacak tüm paylaşımlar Nisan içinde belirlenir. Aylık dinamiklere göre ve güncel gelişmelere göre değişiklikler yapılabilir.
 • İLETİŞİM PROTOKOLLERİNİN BELİRLENMESİ
  Paylaşım dilinin ve gelen etkileşimleri yanıtlama ve yetkililere aktarım biçiminin belirlenmesi.
 • PAYLAŞIM ve TAKİP
  Tüm paylaşımlar özel araçlarımızla hafta sonu ve mesai saatleri dışında da olsa yapılır. Etkileşimleri takip eder ve yanıtlarız.
 • RAPORLAMA
  Aylık düzenli ve detaylı raporlarla, etkileşimleri size sunarız. Bu raporlar her ay değerlendirilir ve sonraki ayların planlarını yaparken bizlere yol gösterir.

HIZLI TALEP FORMU Bize taleplerinizi bildirin.

"Bize güç veren ve güvenen müşterilerimize sonsuz teşekkürler."