Profesyonel web tasarım

Profesyonel web tasarım yaptırmak istiyorsanız ve halihazırda bir web siteniz yoksa neden bir web siteniz olması gerektiği ve nasıl bir web siteniz olması gerektiğini anlattığımız aşağıdaki bilgiler ışığında internete ilk adımınızı atabilirsiniz.

NEDEN BİR İNTERNET SİTESİ AÇMALIYIM?
Günümüzde gelişen teknolojiye paralel olarak hızla büyüyen internet, bugün geniş kitleler tarafından kullanılan en önemli iletişim araçlarının başında gelmektedir. Kişilerin ve kurumların tanıtımlarını yapabilecekleri, bilgi edinme ve ulaşımı kolaylaştıran çok büyük bir pazardır. İnternet sitesi, hedef kitlenize ulaşmak, kendinizi veya firmanızı büyük kitlelere tanıtmak için kullanabileceğiniz en ekonomik çözümdür. Bunun yolu da kişisel veya kurumsal internet sitesinden geçmektedir. Kişisel web sitenizde, insanlara ve kurumlara kendinizi en iyi şekilde tanıtır, yaptığınız iş hakkında bilgi edinmelerini ve size kolay ulaşmalarını sağlarsınız. Zira internet sitesi çağımızın en güçlü, en etkili ve en ucuz reklam aracıdır. Kurumsal web siteniz de kurumunuzun tüm dünyaya açılan bir şubesidir. 7 gün 24 saat sürekli reklamınızı yapacak, sizi tanıtacak sınırsız bir reklam aracıdır. Müşterilerinizi ve müşterilerinize bağlı olarak gelirinizi arttıracaktır. Dilediğiniz şekilde kendinizi veya ürünlerinizi tanıtabileceksiniz. Günümüzde web sitesi, iş dünyasının en önemli ögelerinden biri haline gelmiştir. Gün geçtikçe de web sitelerinin önemi artmaktadır.
NASIL BİR İNTERNET SİTESİ AÇMALIYIM?
Bu büyük mecrada yer alırken dikkat etmemiz gereken birkaç önemli nokta var.
1- İsim ( Alan adı ) Seçimi
Alan adı seçerken seçeceğimiz alan adının telaffuzunun kolay olması çok önemli. Birisine web sitemizin adresini söylerken defalarca tekrar etmek zorunda kalmamalıyız. Seçeceğimiz alan adının web sitemizin genel içeriğiyle uyumlu olması ise arama motorlarında bulunabilme şansımızı arttıracaktır.
2. Sitemizin İçeriği
Anasayfa:
Web sitemizin ana sayfası ziyaretçilere güven veren, estetik tasarıma sahip, sitenin amacını en güzel şekilde anlatan bir sayfa olmalıdır. Gereksiz detaylardan uzak olmalıdır. Hava durumu, saat, tarih vb. siteyi daha kalabalık gösteren uygulamalardan uzak durmalıyız. Unutmayalım ki her bilgisayarın sağ alt köşesinde saat ve tarih yer almaktadır. Ayrıca bu tür detaylardan dolayı asıl vermek istediğimiz mesaj ikinci planda kalabilmektedir. Bir web sitesinin ana sayfası o sitenin vitrini niteliğindedir. Dolayısıyla sitemizin ana sayfasında amacımızı özet olarak ziyaretçilere sunmalıyız.
Hakkımızda Bölümü:
Gereksiz bilgi ve abartıdan uzak, gerçek bilgilerden oluşan, bir ya da iki paragrafı geçmeyecek ve herkesin kolaylıkla anlayabileceği makale şeklinde bir anlatım olmalıdır.
Ürünler / Hizmetler:
Ürünlerimizi veya hizmetlerimizi, herkesin kolaylıkla anlayabileceği ve kolaylıkla ulaşabileceği şekilde kategorilere ayırmalı, arama motorları, formlar ve görseller ile desteklemeliyiz.
İletişim Bölümü:
Bu bölümde adres ve telefonlar açık ve net bir şekilde yer almalıdır. Hatta adresin daha kolay anlaşılabilmesi için o bölgenin krokisi ve bize her türlü mesaj, görüş ya da şikayetlerini iletebilecekleri bir iletişim formu yer almalıdır.
Duyurular:
Duyurularımızı sayfamızda belirtmemiz takipçilerimizin hakkımızda haberdar olmasını sağlayacaktır. Elbette ki bu duyuruların sürekli güncellenmesi gerekmektedir.
Fotoğraflar, videolar, animasyonlar:
Bazen bir fotoğraf sayfalarca yazıdan daha çok şey anlatır. Okumayı pek sevmediğimizi göz önüne aldığımızda görsel öğeleri kullanmamız çok yerinde bir davranış olacaktır.
3. Özgün Tasarım
Sayfalarımızın tasarımı firmamızın kurumsal kimliğini en iyi şekilde yansıtır nitelikte olmalıdır. Diğer görsel materyallerimizle uyumlu olmalıdır. Firmamızın kurumsal kimliğini oluşturan temel renklerimiz, logomuz, katalog ve broşür gibi görsel öğelerimizle uyumlu bize özel bir tasarım olmalıdır. Tasarım bizi hedef kitlemizle buluşturacak en önemli dildir.

4. Özgün İçerik
Web sitemizde belirttiğimiz içeriğin bize ait olmasına dikkat etmeliyiz. Başka sitelerin içeriklerini kopyalayıp kendi sayfamıza yapıştırmamalıyız veya bu içerikleri kendimize göre uyarlamaya çalışmamalıyız. Bunun yerine anlatmak istediklerimizi kendi cümlelerimizle yazmalıyız. Unutulmamalıdır ki özgün içerik her şeyden önce arama motorlarında bulunabilmemiz için çok önemlidir. Eğer başka bir web sitesinin içeriğini kendi sayfamıza yapıştırırsak bu, o kopyaladığımız sayfanın değerini yükseltecektir. Arama motorları bu konularda çok hassastır ve şöyle davranmaktadır. Bir web sitesinin içeriği kopyalanıp başka sayfalarda yayınlanıyor ise içeriği kopyalanan web sitesinin faydalı bilgiler verdiği tespit edilip o sayfanın kalite değeri arama motoru tarafından yükseltilmektedir. Özellikle arama motorlarında bulunmak istediğimiz anahtar ürün veya hizmet isimlerimizle ilgili detaylı yazılar yazarsak bu kelimeler ile bulunabilme şansımız çok artacaktır.
5. Yönetim Paneli
Web sitesinin içeriğinin profesyonel web tasarımcıya ihtiyaç duymadan “müşteri tarafından” değiştirilmesi isteniyorsa ya da herhangi bir sebeple birtakım güncellemeleri müşteri kendisi yapmak istiyorsa web sitesi yönetim panelli olarak tasarlanmalı, kullanıcı adı ve şifreyle panel girişi sağlanmalıdır. İsteklerinize uygun Müşteri yönetim paneli tasarlayıp web sitenizi sizin yönetiminize tahsis edebiliriz.

Özetle, bu bilgiler ışığında bir internet sitesi açmak için acele edin ve yeni müşteriler kazanın; Ekstra gelirler elde edin ve markanızın duyulmasını sağlayın.

İkinci adım olarak mobil (responsive) web tasarımlarımız ya da e-ticaret Alışveriş sistemlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bu cümledeki linklere tıklayınız.

Promega Bilişim Teknolojileri San. ve Tic. Ltd. Şti. adına ÖZKAN YAVAŞOĞLAN – info@promega.com.tr

Sık Sorulan Sorular

 • Profesyonel bir web sitesi nasıl olmalıdır?
  Öncelikle yukarıdaki yazımızı okumanızı, dikkate almanızı ve tüm aşamaları kendinize uyarlamanızı tavsiye ediyoruz. Sizin için Güvenli, Hızlı, Hizmet Odaklı, Güncel, Anlaşılır, Kurumsal Yapıda, Kullanıcı Dostu, Estetik, Fonksiyonel ve en önemlisi de Özgün bir web sitesi yapabilir, internet reklamcılığı ve sosyal medya platformlarını kullanarak bunu duyurabilir ve içerik yönetim sistemimiz ile Sizin güncellemenize bırakabilir ya da yıllık anlaşmalarımız ile Biz, Sizin adınıza web sitenizi sürekli güncelleyebiliriz.
 • En ucuz web sitesi kaç paradır?
  Web sitesi, kendinizi veya firmanızı büyük kitlelere tanıtmak için kullanabileceğiniz en ekonomik çözümdür. Kurumsal web siteniz de kurumunuzun tüm dünyaya açılan penceresidir. 7 gün 24 saat sürekli reklamınızı yapacak, sizi tanıtacak sınırsız bir reklam aracıdır. Bütün bunları dikkate alarak mümkün olan en fazla bütçeyi web tasarıma ve internet reklamcılığına ayırmakta fayda vardır. Her paraya web sitesi yapılabilmektedir. Size özel tasarlanacak en basit web sitesi minimum 1000 TL + KDV gibi rakamlardan başlamaktadır. Piyasada yönetim panelli olarak lanse edilen, belirli standartlar içeren ve benzer kalıplardan oluşan, sadece görsel birtakım değişikliklerle yüzlerce kişi ya da firmaya satılan, özgün içerik ya da materyallerden uzak, internette size yarar sağlamak yerine kayıp getiren, broşür kadar bile işe yaramayan web siteleri ya da script’lerden ve bunları çok ucuza satan firmalardan uzak durmanızı özellikle tavsiye ediyoruz.
 • Web sitemize ilave ve değişiklikler için ayrıca ücret ödeyecek miyiz?
  Bize verdiğiniz doneler ile hazırladığımız ve teslim ettiğimiz web sitesine daha sonra yapılacak ilaveler ve değişiklikler için dilerseniz isteklerinize uygun bir anlaşma yapabilir ve tüm güncellemelerinizi biz üstlenebiliriz. Bunun bedeli, karşılıklı görüşme ile isteklerinize uygun olarak belirlenmektedir. Genellikle yıllık anlaşmalarımız ile web sitenizin güncel kalması sağlanmaktadır.
 • Web sitemi kendim güncelleyebilir miyim?
  Web sitenizi bizim desteğimiz olmadan kendiniz güncellemek istiyorsanız web sitenizi en baştan yönetim panelli olarak yapmamız gerekir. Baştan yönetim panelsiz olarak kodladığımız bir web sitesine sonradan yönetim paneli yapılamamaktadır. Sizin için yönetim panelli olarak hazırlayacağımız web sitenize kendinize ait kullanıcı adı ve şifre ile girecek ve web tasarım bilginiz olmasa dahi birtakım değişiklikleri ve güncellemeleri kendiniz yapabileceksiniz. Ancak yönetim panelli web siteleri size özel bir de panel tasarımı barındıracağı için biraz daha pahalı olmaktadır. Tamamen Size özel yapılacak web sitenizde olduğu gibi, panel tasarımınız ve kodlamanız de için isteklerinize özel fiyat verebiliyoruz.
 • Arama motoru Optimizasyonu (SEO) nedir?
  Arama motoru optimizasyonu SEO ( Search Engine Optimization) çalışmaları, Google arama motorlarında, web sayfanızı arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebilmek için yaptığımız çalışmalardır. Arama motoru optimizasyonu ile, Google, vb. arama motorlarında, web sitenizi arama sonuçlarında üst sıralara yükseltebiliriz. Web sitesi yaptırırken SEO’yu gözardı etmemenizi ve mutlaka yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

HIZLI TALEP FORMU Bize taleplerinizi bildirin.

"Bize güç veren ve güvenen müşterilerimize sonsuz teşekkürler."